Państwa - miasta - gra łącząca naukę i zabawę

18 czerwca

Od września Magda rozpocznie naukę w szkole podstawowej, w związku z czym jej zabawki i zainteresowania coraz częściej są połączone z nauką. Cieszę się, z tego, że sama chce czytać, pisać czy rozwiązywać zagadki. Wybierając gry i zabawy staram się, aby były jak najbardziej dopasowane do jej potrzeb. Tak też było w przypadku gry Państwa Miasta, która śmiało mogę powiedzieć połączyła dwa pokolenia - rodziców oraz dzieci. 
Kiedy chodziłam do podstawówki gra ta wyglądała zupełnie inaczej. Na kartce papieru rysowaliśmy tabelkę, na górze każdej rubryki pisaliśmy uzgodnione kategorie. Wyznaczona osoba mówiła w myślach alfabet, a na słowo STOP przedstawiała na głos literę na, której skończyła. Kto najszybciej wpisze słowo z każdej kategorii zaczynające się na wylosowaną literę wygrywa rundę. 
Gra Państwa Miasta ze sklepu Toys4boys to multimedialna rozrywka dla całej rodziny. Kolorowa, z podświetleniami zadowoli każde dziecko. Na początku kładziemy karty z kategoriami obok platformy. Jedną z kart układamy nazwą kategorii do góry na środku gry, która zasygnalizuje prawidłowe ułożenie sekwencją świateł oraz dźwiękiem. Po ich zakończeniu tajemniczy głos przedstawia Nam wylosowaną literę. Następnie gracze muszą wymyśleć słowo rozpoczynające się na podaną literę i pasujące do kategorii. Kto pierwszy poda odpowiedź, naciska swój przycisk na platformie. Po zaświeceniu się odpowiedniego koloru wiadomo już kto będzie udzielał odpowiedzi. 
Państwa Miasta spodobały Nam się od momentu otwarcia pudełka. Nowoczesna wersja gry z czasów mojej młodości przykuwa wzrok kolorami. Posługiwanie się nią jest intuicyjne i poradzi sobie z nią każde dziecko. Mogę Wam śmiało napisać, że czas spędzony przy grze mija błyskawicznie, a można poświęcić jej nawet cały dzień :) Dzięki niej Magda ćwiczy kojarzenie, dobór słów, uczy się ego jakie mamy miasta oraz państwa. Nawet Marysia próbuje swoich sił w grze, a jej ulubiona kategoria to "postacie z bajek" :)
Państwa Miasta to idealna propozycja całej rodziny. Element nauki i rywalizacji to zdecydowanie to co lubimy. Z każdą nową rozgrywką widzę, jak Magda uczy się doboru słów i jak rozwinęła się pod tym względem. Dzięki temu będzie jej łatwiej w nowej szkole. Fajnie jest spędzać wspólnie czas przy grze, która przypadła do gustu całej rodzinie. 


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram