Domowe lody - czemu nie!

09 sierpnia

Na tak upalne lato czekaliśmy baaardzo długo :) Jak dotąd temperatura powyżej 30 stopni utrzymywała się max kilka dni, ale tegoroczne lato przechodzi samo siebie :) Osobiście uwielbiam kiedy jest gorąco jednak jak mówi przysłowie "Co za dużo to niezdrowo". 

A kiedy już jest upalnie to wiadomo co jemy i co pijemy... Lody w połączeniu z zimnymi napojami i dzień jakoś zleci ;) Wiemy również, że jeśli dziecku nie zapewnimy odpowiednich do pogody atrakcji (czyt. basenu wypełnionego wodą) to dziecko będzie Nam marudziło :) Warto zaangażować malucha do pomocy w gotowaniu, ale wiadomo, że w upał niekoniecznie to się sprawdza. Ale kiedy wspomnimy dziecku, że sami zrobimy pyszne i zimne lody to sytuacja Nam się poprawia i dziecko samo garnie się do pomocy w kuchni, żeby mamusia czy tatuś jak najszybciej te lody zrobili ;)

Przedstawiam Wam moją (pewnie nie tylko moją) wersję na zdrowe lody homemade :)

Składniki (na 6 foremek):
- ok. 300g truskawek (ja użyłam mrożonych),
- 2 kiwi,
- 3 nektarynki,
- miód, cukier lub inny słodzik,

Owoce miksujemy w blenderze lub mikserze. Każdy rodzaj oddzielnie, aby nie wymieszały Nam się smaki. Jeśli lody mają być dla dzieci warto je posłodzić według uznania :) Przekładamy mus do pojemników, które nadają się do mrożenia, oczywiście również osobno. Wkładamy do zamrażarki i czekamy, aż lody zaczną zamarzać. Kiedy w pojemniczkach zacznie powstawać skorupka przekładamy lody do Naszych foremek, układając je warstwowo. Następnie znowu wkładamy je do zamrażarki i czekamy, aż zamarzną :)

Według mnie takie domowe lody są o niebo lepsze i zdrowsze od tych kupowanych w sklepie. Samo przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a czas potrzebny na zamarznięcie możemy wykorzystać np. na kąpiel w basenie :D
Smacznego!

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram