Podlaskie Śniadanie Mistrzów

18 sierpnia

Sobota... Godzina 10:00... Weekend... Wolny weekend... Każdy (no może prawie każdy) normalny człowiek wyleguje się w łóżku :) albo przewraca na drugi bok :P Ale nie kilkaset osób z Białegostoku i okolic, którzy postanowili wspólnie zjeść śniadanie na trawie w parku :) Tak, tak dobrze czytacie - śniadanie w parku :) 

Po raz pierwszy w Białymstoku zostało zorganizowane Podlaskie Śniadanie Mistrzów połączone z Podlaskim Festiwalem Kawowym. Już samo czytanie sprawia, że robimy się głodni a co dopiero bycie tam osobiście ;) Miejsce spotkania było strzałem w dziesiątkę - Ogrody Pałacu Branickich... świeże powietrze, trawa, cień, promienie słońca przebijające się przez konary drzew - lepszego otoczenia nie można sobie wymarzyć na śniadanie :)

Jedzenie - różne, różniste - od dań wegańskich, poprzez hamburgery, aż do ciast i ciasteczek. Zapach unoszący się wokół stoisk nie do opisania. Można było spróbować potraw, podpatrzeć jak wygląda ich przygotowanie, białostoccy restauratorzy naprawdę spisali się na medal :)

Wielbiciele kawy również nie byli zawiedzeni, różne gatunki kawy zarówno do kupienia jak i degustacji czekały na nich w specjalnych namiotach :)

Ogromnie się cieszę, że Białystok w końcu doczekał się takiej imprezy! Liczba ludzi, która przyszła na pierwszy festiwal pokazuje, że tego typu imprezy naprawdę są potrzebne w Naszym mieście. Żyjemy w takich czasach, że ludzie mają coraz większą świadomość tego co jedzą i tego co chcą jeść. A klimat jaki można spotkać na tego typu imprezach nie porównuje się z tym co można spotkać w restauracji. Mam nadzieję, że organizatorzy nie poprzestaną na jednej edycji i razem spotkamy się za rok :)

Zapraszam na fotorelację :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram