Botoks, czyli skuteczna likwidacja zmarszczek

09 kwietnia

Jeszcze kilka lat temu stosowanie botoksu uważane było za zbyt luksusowe i mało dostępne. Dziś bez żadnych problemów możemy wykonać ten zabieg. Dostępny jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej, a jego cena jest naprawdę zróżnicowana przez co może pozwolić sobie na niego każdy, zarówno kobieta jak i mężczyzna. 

Botoks to tak naprawdę toksyna botulinowa, wstrzyknięty pod skórę paraliżuje skurcze mięśniowe, przez co blokuje przekaz impulsów nerwowych. Nie zaleca się stosowania botoksu u osób niepełnoletnich, ponieważ u takich osób zmarszczki nie są jeszcze wykształcone. Górna granica wieku to zazwyczaj 60 lat, ponieważ wówczas na twarzy występują zmarszczki statyczne, na które toksyna botulinowa już nie zadziała. Po zabiegu efekt utrzymuje się od 5 do 7 miesięcy i można go powtarzać nawet 3 razy w roku. 

Oczywiście usuwanie zmarszczek pod oczami nie jest przeznaczone dla każdego z Nas. Przeciwskazania do wykonania tego typu zabiegu to na pewno: 

- ciąża i karmienie piersią,

- miesiączka,

- choroby układu sercowo-naczyniowego,

- uczulenie na albuminę ludzką,

- choroby układu nerwowego,

- przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych,

- przewlekłe choroby autoimmunologiczne.

Zazwyczaj gabinety medycyny estetycznej oferują swoim pacjentom wypełnienie zmarszczek oraz usuwanie nieestetycznych bruzd, które sprawiają, że nie czujemy się atrakcyjni. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską podczas której lekarz decyduje o dawce oraz mięśniach, w które wstrzykuje preparat. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne już po tygodniu czasu, a satysfakcjonujące efekty pojawiają się po 14 dniach. 

W dzisiejszych czasach zabieg przeprowadza się szybko, skutecznie i co dla niektórych jest naprawdę ważne - bezboleśnie. Biorąc pod uwagę okres utrzymywania się efektów uważam, że warto skorzystać z zabiegu, żeby poczuć się pewniej i bez kompleksów. Coraz częściej do gabinetów zgłaszają się panowie, dla których wygląd odgrywa równie ważną rolę jak dla pań. Uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Dlatego warto zdecydować się na zabieg świadomie i zgłosić się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, a nie do kosmetyczki. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram