Perfekcjonistka - Iwona Sobolewska

15 stycznia

"Perfekcjonistka" to kolejna książka Iwony Sobolewskiej jaką miałam przyjemność przeczytać. Poprzednia pozycja bardzo przypadła mi do gustu, więc i tym razem nastawiłam się na pozytywną reakcję. Czy faktycznie książka spodobała mi się? Zapraszam na recenzję. 

"Julita przeżyła wielką miłość i pierwsze wielkie rozczarowanie... Zraniona dziewczyna postanawia, że już nigdy się nie zakocha. W domu też czuje się gorsza. Żyje w cieniu młodszej siostry, którą rodzice uważają za chodzący ideał. Aby zamaskować złamane serce i zasłużyć na zainteresowanie, którego tak jej brakuje. Julita zaczyna obsesyjnie dbać o swój wygląd.

Czy skupiając się na tym, co zewnętrzne, nie zgubi siebie? Czy uda jej się zapomnieć i po prostu pozwolić sobie na szczęście?"

Książka zaintrygowała mnie samym opisem, który idealnie pasuje do codziennej rzeczywistości. Wielu z Nas przeżyło zawód miłosny, który znacząco wpływa na Naszą psychikę. Nie istotne ile mamy lat, czy jesteśmy nastolatkami czy dojrzałymi osobami, gra emocjonalna na nikogo nie wpływa dobrze. Jednym ze sposobów radzenia sobie z sytuacją jest obsesyjne dbanie o siebie. Taką walkę podejmuje główna bohaterka Julita. Im bardziej stara się być idealna, tym więcej niedoskonałości u siebie zaczyna dostrzegać. Gdy wydaje jej się, że zapomina o byłym chłopaku, ten ponownie zaczyna mieszać jej w głowie. Jakby tego było mało w życiu dziewczyny pojawia się nowy mężczyzna. Oboje spędzają ze sobą coraz więcej czasu, jednak sytuacje z przeszłości nie pozwalają dziewczynie ponownie zaufać drugiej osobie. Czy z upływem czasu Julita zmieni nastawienie i da chłopakowi szansę? Tego oczywiście nie będę zdradzać. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami :)

Autorka książki zadbała o to, aby czytało się ją szybko i przyjemnie. Jest napisana językiem współczesnym, łatwo wpadającym w ucho. Pochłonęłam ją dosłownie w kilka wieczorów. To typowa kobieca pozycja opowiadająca o uczuciach i codziennych perypetiach. Pozwala Nam poznać i zobaczyć jakie emocje kryją się w młodych osobach. Przenosi Nas w czasie do lat kiedy sami przeżywaliśmy pierwsze miłości i pierwsze rozstania. Pozwala poznać problemy nastolatek i lepiej ich zrozumieć. 

"Perfekcjonistka" to książka idealne na zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty. Dzięki "lekkiej" treści zrelaksujemy się i przeniesiemy do młodzieńczych lat. Spojrzymy na rzeczywistość okiem nastolatki i będziemy mogli zidentyfikować się z nią choćby w małej części. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Czy zastanawialiście się w jaki sposób powieszone są obrazy na wystawach lub w galeriach? Dopóki nie zgłębiłam tematu byłam przekonana, że wiszą one w tradycyjny sposób, czyli na wkręt. Otóż nie - w dzisiejszych czasach najlepszym tego typu rozwiązaniem jest system do podwieszania obrazów. Pewnie zastanawiacie się na czym polega? System składa się z szyny przytwierdzonej do ściany, elementu przesuwnego umieszczonego w szynie, linki ze stali nierdzewnej oraz regulowanego haczyka lub innego elementu mocującego. Całość zapewnia bezpieczne i efektowne umocowanie obrazów. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram