Wyprawka szkolna - powrót do szkoły 2020

07 sierpnia

Początek września to co roku tradycyjnie początek szkoły. Jedni (czyt. rodzice) wyczekują daty 1 września z utęsknieniem, a inni (czyt. dzieci) wręcz przeciwnie, pragną by wakacje trwały jak najdłużej. Niestety koniec wakacyjnej laby kończy się nieubłaganie, a czas powrotu w szkolne ławki nadchodzi coraz prędzej. I choć w tym roku szkoła będzie zapewne trochę inna ze względu na pandemię koronawirusa, a może i diametralnie inna, jeśli będziemy zmuszeni korzystać z lekcji on-line, to tak czy siak zeszyty, długopisy, bloki, piórniki, ołówki, kredki, plecaki, a może nawet i tablety czy laptopy kupić musimy. Każda wyprawka szkolna będzie na pewno inna, ale część pozycji będzie się pokrywać. Jak skompletować wyprawkę? Jakie rzeczy należy kupić? Chętnie podpowiemy :) A warto zacząć zakupy już teraz, aby być gotowym na początek września.

Na początek warto rozejrzeć się za porządnym plecakiem lub tornistrem. Wybór oczywiście jest ogromny, ale wybierzmy z głową. Wizerunek ulubionego bajkowego bohatera czy logo modnej firmy nie powinny przesłaniać Nam najważniejszego: plecak czy tornister musi być praktyczny i wspomagać kręgosłup Naszej pociechy. Do plecaka dobieramy oczywiście worek na buty oraz samo obuwie: wygodne do szkoły, kapcie do chodzenia po szkole oraz sportowe na salę gimnastyczną. Wraz z parą butów do sportu musimy zakupić również strój na zajęcia z wychowania fizycznego, zazwyczaj białą koszulkę oraz czarne/ciemne spodenki. I tak pierwszy etap mamy za sobą :)

Gdy pierwsza część wyprawki jest już skompletowana ruszamy po kolejne ważne elementy wyposażenia tornistra. Następny na liście jest pojemny i modny piórnik, a do niego długopisy, zestaw ołówków i linijek, gumka do ścierania, klej, nożyczki oraz temperówka. Potrzebne Nam będą również zeszyty, w zależności od klasy, do której uczęszcza Nasze dziecko: w kratkę, w linię, w dwie linie lub czyste. Obok zeszytów znajdziemy też na pewno okładki, a dalej kredki ołówkowe, farby plakatowe i akwarelowe, zestaw pędzli do malowania, plastelinę oraz bloki: rysunkowy, techniczny i z kolorowymi kartkami. Przydać się może także zeszyt w pięciolinię do nut, bibuła, cyrkiel i kątomierz, śniadaniówka i bidon oraz strój na basen, jeśli w Naszej szkole odbywają się zajęcia na pływalni.
Jak widzicie potrzebnych rzeczy wchodzących w skład wyprawki znajdzie się całkiem sporo, a wymieniłam i tak pewnie nie wszystkie. Oczywiście im dziecko starsze tym skład zakupów na początek szkoły się zmienia, a i pandemia pewne wydatki może Nam narzucić. Zakup nowego tabletu czy laptopa, by dziecko komfortowo odbywało lekcje on-line, może być nieodzowny. 1 września zbliża się wielkimi krokami, więc warto na zakupy wyruszyć wcześniej i nie czekać do ostatniej chwili. Osobiście w zeszłym roku przygotowałam się wcześniej, w tym planuję zrobić tak również i wam polecam taki sposób na zakup wyprawki. A jeśli wolicie produkty zamówić przez internet to obszerny ich wybór znajdziecie na Ceneo.pl.


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram