Jak pozycjonować stronę?

27 sierpnia

Prowadzę blog od ponad czterech lat, na początku mojej przygody nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważne jest pozycjonowanie strony, aby była bardziej widoczna dla czytelników. Jest to temat, który nie do końca jest rozumiany, szczególnie przez początkowych blogerów dlatego poniżej przedstawiam Wam podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu swojej strony. 

Zacznę może od tego czym właściwie jest pozycjonowanie stron. Otóż jest to zbiór działań mających na celu umieszczenie naszej strony jak najwyżej w wyszukiwarkach. Dzięki temu więcej osób dowie się o blogu, co zwiększy Nasze zasięgi i sprawi, że będzie odwiedzało Nas jeszcze więcej osób oraz potencjalnych klientów. 

Do najważniejszych zasad jakimi należy się kierować przy prowadzeniu blogu należą:

Odpowiedni tytuł - każda podstrona powinna mieć swój unikatowy tytuł, który zachęci czytelnika do wejścia i jednocześnie przekaże mu co znajduje się na danej stronie. 

Słowa kluczowe - to nic innego jak słowa, po których czytelnik trafi na Naszą stronę po wpisaniu je w wyszukiwarce. Ważną zasadą jest to, aby nie używać ich w nadmiarze, ponieważ wówczas efekt będzie odwrotny. Łatwiej jest pozycjonować stronę na frazach long-tail, czyli takich które składają się z więcej niż dwóch wyrazów. Sama często wpisuję dłuższą frazę w wyszukiwarce, kiedy chcę uzyskać bardziej precyzyjne informacje. Frazy generyczne, czyli np. "pies", "uroda" czy "kuchnia" mają większą konkurencję i ciężko jest się przez nie przebić. 

Swoje treści - warto dodawać treści napisane przez Nas samych, a nie skopiowanych z innych stron. Nie dość, że będziemy bardziej wiarygodni w oczach naszych czytelników, to dodatkowo nasza strona będzie bardziej widoczna w sieci. Ważną kwestią jest również systematyczne umieszczanie treści. 
Jeśli nie czujecie się na siłach w pozycjonowaniu waszej strony, warto zlecić to specjalistom takim jak AFTERWEB. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, firma do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie i dokłada wszelkich starań, abyśmy byli zadowoleni z efektów ich pracy. Dzięki analizie Naszej strony i wprowadzeniu na niej zmian, będzie bardziej widoczna w sieci, a my będziemy cieszyć się z większej ilości czytelników czy reklamodawców. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram