Aaaaaaa śnieg!!!

09 lutego


Zawsze myślałam, że mieszkając na Podlasiu to komu jak komu ale nam śniegu nie zabraknie. Jakież było moje zdziwienie kiedy zeszłej zimy ANI RAZU nie byliśmy na sankach. Nie żeby nie było śniegu... był ale szybko topniał... 

W tym roku postanowiliśmy, że jak tylko spadnie śnieg od razu wychodzimy na sanki. Mijał dzień za dniem... sanki czekały cierpliwie na swój dzień, który nie nadchodził :( No bo kiedy ma nadejść, gdy na termometrze temperatura na plusie i ani widu ani słychu śniegu. W telewizji trąbią, że na Pomorzu śnieg... w górach śnieg... hmmm a u nas? Przecież to my jesteśmy polskim biegunem zimna i to my jesteśmy zasypywani śniegiem. 

Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i postanowiliśmy sami poszukać śniegu, żeby dziecko miało przynajmniej namiastkę zimy! Całkiem "przypadkowo" wybraliśmy się na Mazury, no dobra nie będę się rozpędzać z tymi Mazurami ;) Pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Ełku. Jakież było nasze zdziwienie kiedy zobaczyliśmy ŚNIEG :D dużooo śniegu, bielutki, zmarznięty śnieg :D Nie muszę chyba opisywać reakcji Madzi ;) 

Miejsce, które szczególnie nas urzekło podczas wcześniejszych pobytów w Ełku to Promenada. Cudowne miejsce... cisza... spokój... Jezioro Ełckie... nic więcej do szczęścia nie trzeba. No właśnie jezioro... zamarznięte! CAŁE ZAMARZNIĘTE! Niesamowite wrażenie. Trochę głupio mi się zrobiło bo obiecałam Madzi dużooo wody ;) Ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że całe jezioro może być zamarznięte. Madziula szybko znalazła wyjście z głupiej sytuacji namierzając plac zabaw ;) No cóż, nikt nie zabrania zjeżdżania zimą ze zjeżdżalni ;)

Krótka fotorelacja z poszukiwań śniegu... :)

P.S. Dwa dni później śnieg sam nas znalazł w Białymstoku więc wszyscy są zadowoleni :)
Zobacz również

1 komentarze

  1. To prawda, Ełk jest piękby, o każdej porze roku i jako lokalna patriotka, dodam, ze Ełk to stolica Mazur, bezapelacyjba, wiec nie przesadzilas pisząc, ze pojechaliscie na Mazury, byliscie w samym sercu Mazur :)

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram