Jak uzyskać odszkodowanie za błędy medyczne?

27 września

Coraz częściej słyszymy o błędach medycznych powstałych w wyniku operacji czy źle postawionej diagnozy. Są to zdarzenia, które w mniejszym bądź większym stopniu odciskają piętno na zdrowiu pacjenta. W skrajnych przypadkach doprowadzają do śmierci. Wiele osób poddaje się i nie walczy o swoje prawa. Jest to spowodowane osłabieniem fizycznym czy psychicznym lub po prostu brakiem odpowiedniej wiedzy. 

Błąd medyczny to nieumyślne działanie, zaniedbanie lub zaniechanie lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej lub osoby wykonującej inny zawód medyczny, które powodują powstanie szkody u pacjenta. Wśród błędów medycznych wyróżniamy: błąd diagnostyczny (rozpoznania), błąd terapeutyczny (leczenia), błąd organizacyjny i błąd techniczny.

Jako pacjent przyznam szczerze, że nie wiedziałabym od czego zacząć w walce o odszkodowanie. Z pewnością zwróciłabym się do specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tego typu sprawami. Strona prawapacjenta.org to miejsce, gdzie otrzymamy pomoc na nurtujące nas pytania. Radcy prawni, którym powierzymy naszą sprawę będą reprezentować nas od samego początku. Nie musimy martwić się o zbiór dokumentacji, terminowość złożenia dokumentów czy przebieg procesu sądowego. 

Nikt z nas nie chce, aby tego typu zdarzenia miały miejsce w naszym życiu. Jednak coraz częściej wśród znajomych czy w opinii publicznej słyszymy o błędach medycznych. Nie należy wówczas się poddawać, trzeba walczyć o swoje prawa i o to, aby osoba, która popełniła błąd poniosła konsekwencje swoich działań czy decyzji. Często pieniądze zdobyte w drodze sądowej są przeznaczone na rehabilitację, pomoc psychologiczną czy medyczną. Nie bójmy się prosić o pomoc osób, które na co dzień prowadzą sprawy o odszkodowania. Zdobyta wiedza i doświadczenie bardzo często prowadzą do szczęśliwego zakończenia przykrych zdarzeń. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram