Odzież ochronna w pracy

29 października

Odzież ochronna to nieodzowny element stanowiska pracy. Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić Nam odzież dostosowaną do Naszej pracy. Jest to ugruntowane prawnie poprzez Kodeks Pracy. Wybór ubrań zależy między innymi od warunków oraz zagrożeń panujących na danym stanowisku.

Główne zadanie odzieży ochronnej to ochrona przed niebezpiecznymi czynnikami spotykanymi w pracy. Należą do nich środki chemiczne, warunki atmosferyczne, czynniki biologiczne, hałas. Dopasowanie ubrań oraz akcesoriów uwarunkowane jest również od pór roku. Pracodawca, którego pracownicy pracują na zewnątrz ma łatwiejsze zadanie latem oraz wiosną, kiedy temperatura jest wyższa, a co za tym idzie inwestycja w środki ochrony indywidualnej jest mniejsza. Jesienią i zimą sytuacja pogodowa wymaga większego inwestowania w odzież. 

Na rynku znajdziemy wiele firm, które pomagają pracodawcom w doborze odzieży ochronnej. Jedną z nich jest Alfa i Omega, która specjalizuje się w najwyższej jakości wyposażeniu BHP. Stworzone produkty spełniają najbardziej rygorystyczne standardy, zapewniają wysoki poziom komfortu, a przy tym atrakcyjną dla klienta cenę. 

Bardzo dobrym przykładem jest odblaskowa kurtka robocza, dostępna na stronie sklepu https://aio.com.pl/artykuly-bhp/odziez-robocza/kurtki/odblaskowe/ która zapewnia bezpieczeństwo podczas jesiennych i zimowych popołudni. Widoczność pracownika, który wykonuje swoje obowiązki na zewnątrz jest ograniczona przez niekorzystne warunki pogodowe. Kurtka chroni nie tylko przed ewentualnym potrąceniem, ale również przed deszczem czy silnym wiatrem. Dobór kurtki zależy od pracodawcy, w razie problemów z wyborem sklep Alfa i Omega służy fachowym doradztwem. 

Pamiętajmy, że odzież ochronna zapewnia Nam bezpieczeństwo i ochronę. Inwestycja w odpowiednie środki ochrony to klucz do zadowolenia pracowników, a przede wszystkim do ich bezpieczeństwa. Dzięki firmom takim jak Alfa i Omega pracodawca ma ułatwione zadanie i pewność, że robi wszystko, aby jego pracownicy mieli wszystko co jest potrzebne na powierzonym stanowisku. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram