Tupcio Chrupcio i spółka dla najmłodszych

12 kwietnia

Mam to szczęście, że nie muszę namawiać moich dziewczynek do czytania i oglądania książek. W Naszej biblioteczce znaleźć można różne propozycje, małe, kilkustronicowe książeczki, łamigłówki i zagadki, a nawet atlasy przyrody dla najmłodszych. Ostatnimi czasy najbardziej cieszy mnie fakt, że Magda na dobre zainteresowała się czytaniem i powolutku składa sobie sylaby tworząc wyrazy :) Fajnie jest patrzeć jak Nasze dziecko robi postępy i teraz to Ona chce czytać bajki dla Nas, a nie odwrotnie :) Jeśli chodzi o Marysię to póki co pozostaniemy w tematyce podstawowych książeczek dla maluchów :) Dziś chciałabym pokazać Wam kilka propozycji od Wydawnictwa Media Service Zawada. 

1. Tupcio Chrupcio Błyszczące znalezisko - kto nie zna małej myszki Tupcia? Pierwszy raz spotkaliśmy się z bohaterem na szklanym ekranie. Książka jest odzwierciedleniem przygód Tupcia i jego rodziny. Tupcio Chrupcio odkrywa otaczający go świat i uczy się stawiać czoła codziennym trudnościom. Książeczka ma charakter edukacyjny, pokazuje przedszkolakom jak radzić sobie z sytuacjami jakie spotykają Nas każdego dnia. 
2. Tupcio Chrupcio Jestem Wielki - to z kolei propozycja różnego rodzaju zadań dla przedszkolaków. Możemy tu znaleźć między innymi kolorowanki, proste zadania z liczeniem owoców, pisanie wyrazów, naklejanie naklejek we właściwych miejscach. Tego typu książeczki goszczą w Naszym domu chyba najczęściej. Magda bardzo lubi rozwiązywanie zadań, świetnie radzi sobie z liczeniem i pisaniem literek. 
3. Wissper Imię dla pingwina + płyta dvd Wissper i Świnki w błocie - Wissper to niezwykła dziewczynka, która potrafi nie tylko przenosić się w różne miejsca, ale także rozumie mowę zwierząt. I dlatego gdy któreś potrzebuje pomocy - zawsze może liczyć na swoją przyjaciółkę. Książeczka opowiada o tym, jak pewnego letniego dnia do domu Wissper przybywają goście ze Świata Lodu. Mały pingwinek i jego mama potrzebują pomocy. W ich świecie pingwinie mamy nie potrafią odnaleźć swoich dzieci w tłumie pingwiniątek. Wissper musi się tym zająć! Razem z książeczką załączona była płyta, która ku mojemu zaskoczeniu okazała się zestawem ośmiu bajek :) 
4. Shimmer & Shine - Baw się, koloruj, naklejaj - ostatnia propozycja to to co dziewczynki lubią najbardziej :) Zestaw zadań, kolorowanek, zagadek oraz naklejek do przyklejenia w odpowiednich miejscach :) Połączenie tego wszystkiego bardzo przypadł Madzi do gustu. Jak przystało na dziewczynkę bardzo lubi kolor różowy, a tego w tym przypadku mamy pod dostatkiem :) 
Jak widzicie w Naszym przypadku nie ma jednej, ulubionej bajki. Propozycje przeze mnie przedstawione świetnie sprawdzają się zarówno podczas szarej, pochmurnej pogody, jak i w przypadku wiosennego pikniku :) Wiem, że dziewczynki są zajęte czymś pożytecznym, a ja w tym czasie mam chwilę dla siebie :) 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram