Grill na zakończenie wakacji

30 sierpnia

Pogoda wyjątkowo nie rozpieszczała Nas podczas wakacji. Gdybym wiedziała, że gorących dni będzie jak na lekarstwo, wykorzystywałabym je na maksa już w czerwcu :) Skoro pogoda była taka jaka była, okazji do grillowania było również mniej :) Ale jak już były to takie konkretne, z przytupem :D Stół zastawiony prawie jak na weselu, a co za tym idzie na apetyt też nikt nie narzekał ;) Lato postanowiło Nas zaskoczyć i oddało Nam słoneczko w ostatnie dni sierpnia :) Tak więc nie mogło być inaczej - ostatni weekend wakacji stał się weekendem grillowym :D 

Przepisów na dania z grilla jest tyle ilu jest kucharzy :) Ja stawiam na tradycję i prostotę, różne mięsiwa - bardzo dobrze przyprawione. Oczywiście, aby sprostać gustom i guścikom, mięsa grillujemy różne - od delikatnej piersi z kurczaka, poprzez chrupiącą kiełbaskę, kończąc na karkówce i boczku :) Dla każdego coś dobrego :)

Już od dłuższego czasu korzystam z przypraw Prymat :) Ich wybór jest naprawdę duży - od klasycznych smaków, przez ziołowe i pikantne :) Cena w porównaniu do innych firm jest również atrakcyjna co jest dodatkowym plusem :) Mieszanki ziół i przypraw sprawiają, że smak dania jest zdecydowany i wyrazisty. Zapach roznoszący się czy to po kuchni, czy wokół grilla działa baaaardzo pozytywnie na Nasze kubki smakowe :D Każdy znajdzie coś dla siebie :) 

Składniki:
- 6 plastrów piersi z kurczaka,
- 6 plastrów karkówki,
- 6 plastrów boczku,
- przyprawy Prymat: grill ziołowy, grill klasyczny, grill pikantny, karkówka klasyczna,
- 4 ogórki,
- jogurt grecki,
- sos sałatkowy do mizerii koperkowy Prymat.

Mięso przyprawiamy ulubionymi przyprawami. Odstawiamy do lodówki na minimum 2 godziny (im dłuższy czas marynowania tym intensywniejszy smak uzyskamy). Ogórki kroimy w plastry. W oddzielnej miseczce łączymy jogurt grecki z sosem do mizerii. Następnie sos łączymy z ogórkami i dokładnie mieszamy. Mięso grillujemy do uzyskania pożądanego stopnia wypieczenia.

Korzystajcie z pogody póki jest :) 
Wpis powstał w ramach współpracy z marką Prymat.

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram