Przyjemne z pożytecznym

26 kwietnia

Dlaczego akurat alfabet? Dlaczego w wieku 2,5 lat? A dlaczego nie? Każde dziecko rozwija się na swój sposób, jedne wykazują zainteresowanie literkami w wieku 2 lat a inne dopiero kiedy pójdą do przedszkola. Nic w tym dziwnego! To my rodzice powinniśmy wykazać czujność kiedy nasze dziecko interesuje się literkami. Mimo tego, iż mózg dziecka w pierwszych latach swojego życia przyswaja informacje z ogromną szybkością i bez większego wysiłku, musimy pamiętać, że nasz szkrab nie nauczy się od razu całego alfabetu i, że ta nauka musi być przede wszystkim ZABAWĄ. 

Madzia zaczęła interesować się literkami po skończeniu 2 lat. Ułożenie wszystkich literek prawidłowo zajęło jej... kilka minut. Dodatkowo słuchając różnych piosenek, spodobała jej się ta o alfabecie. A że dziecko najszybciej uczy się poprzez skojarzenia, zaczęła powtarzać literki po pani w piosence. Układając literki powtarza sobie te najbardziej charakterystyczne np. O czy I. 

Nigdy nie przyszło by mi do głowy zmuszać dziecko w tym wieku do uczenia się alfabetu. Jeszcze się "namęczy" w przedszkolu czy w szkole. Ale jeśli sama z siebie jest w stanie nauczyć się (póki co oczywiście) po kolei liter A B C D E to pozostaje mi tylko się cieszyć :)


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram